| HOME | ENGLISH | ZOEKEN >
23/31 oktober 2010 Eindhoven
300 events

Liberation of Light: LED expositie in Designhuis

14 JUNI 2010

In het Designhuis zal tijdens Dutch Design Week een expositie rondom (o)led’s te zien zijn. De expositie van curator Yksi Ontwerp laat de stand van zaken zien op het gebied van (o)led’s en design in een breed pallet van toepassingen (verlichting binnen, buiten, openbare ruimte, architectuur), van (autonome) kunst tot consumentenproduct, van conceptueel tot concreet. Tegelijkertijd wil het de wereld van ontwerpers en designers uitdagen om de mogelijkheden van led- en oled-verlichting op te pakken. Daarom zal zeer nadrukkelijk ook een blik in de toekomst worden geworpen. Lezingen, workshops, excursies en andere activiteiten rond het onderwerp (o)led bieden een extra gelegenheid voor professionals, zoals ontwerpers, architecten, kunstenaars, producenten en consumenten, om met elkaar in contact te komen.

De ontwikkeling van led-verlichting wordt tot nu toe vooral vanuit de technologie gestuurd. Door de hoge prijs, de beperkingen en de slechte kwaliteit die hier en daar op de markt is, roept led-verlichting ook nog weerstand op bij consumenten en gebruikers. De eerste creatief vormgegeven armaturen komen langzaam op de markt, maar nog vaak wordt teruggegrepen op vormen en toepassingen die voortkomen uit bestaande verlichting zoals de gloeilamp en de tl-buis. Veel meer dan nu het geval is zouden kunstenaars en designers de grenzen van de mogelijkheden en toepassingen kunnen verkennen. Dat geldt zeker ook voor de oled-verlichting, die grotere ‘lichtvlakken’ binnen bereik brengt.

De expositie is te zien van 25 september 2010 t/m 30 januari 2011 in het Designhuis.

Tegelijkertijd toont Yksi Expo in het Designhuis werk van Maurice Mentjens. Interieurontwerper Mentjes maakt ontwerpen die zich laten lezen als een essay. Ze zijn filosofisch van inslag, vol betekenissen. De symbolen en verwijzingen kiest hij vaak uit de mythologie, historie, literatuur of de beeldende kunst. Mentjes zoekt voortdurend naar confronterende contrasten binnen het alledaagse. Ook religie en spiritualiteit inspireren hem. Deze expositie is te zien van 25 augustus t/m 5 december 2010. 

www.designhuis.nl

DDW NIEUWS

Nederlandse designopleidingen presenteren zich tijdens DDW in The Building

Lees meer >


Hans Robertus te gast bij SPAM!

Lees meer >


Piet Hein Eek & Nob Ruijgrok openen de deuren van hun nieuwe locatie

Lees meer >


Expositie van Oiva Toikka’s werk voor Iittala

Lees meer >


DDW zoekt vrijwilligers

Lees meer >


DDW zoekt ontwerpers voor de objecten van de Design Rides 2010!

Lees meer >


Co-curatoren Roland Bird en Marijn van der Poll

Lees meer >